Sitenin bütün özelliklerinin çalışabilmesi ve size daha iyi bir hizmet vermek için lütfen tarayıcınızsa JavaScript'i açınız. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Yükleniyor

Güvenlik

  • Sistem nasıl çalışıyor?

Öncelikle Carro listelenen araçların teyidini yaparak mükerrer araç ve mükerrer ilanları engeller. Dolayısıyla daha ilk adımda belli başlı dolandırıcılıklar engellenmiş olur.

Carro kapora veya araç bedellerini kendi hesaplarında tutarak kullanıcılara her türlü para hareketini anında sms ve email ile haberdar eder. Kullanıcılar araçlarını devir teslim etmek üzere tarih belirleyip bunu Carro üzerinden teyit ederler. Carro belirlenen tarihte aracın devir teslimini takip eder ve başarılı bir satışta araç bedelini satıcıya gönderir. Eğer satıcı bir kapora belirlemişse bunun da yönetimini Carro yapar. Kullanıcılar araç alımından vazgeçer ise kaporayı eksiksiz olarak taraflara gönderir. 


  • Para transferlerinde Carro'yu kullanmadım, ne olacak?

Para transferlerinde Carro’yu kullanmamanız kapora bedelinin ya da araç bedelinin direkt satıcıya gönderilmesi anlamına gelir.

Bu gibi durumlarda olası kapora dolandırıcılıklarında Carro sizi koruyamaz ve Carro’nun gerçekleştirdiğiniz bu işlem üzerinde herhangi bir sorumluluğu yoktur. Satıcıya direkt gönderilen kaporalar alıcıların kendi riskleridir ve kendi sorumlulukları altındadır.


  • Carro dolandırıcılıklardan beni nasıl koruyor?

Carro alıcı ve satıcıyı olası dolandırıcılıklardan korumak ve kullanıcıların sistemsel bir satış yapabilmesi üzerine kurulmuştur.

Carro ilanlara çıkarılan araçların gerçekliğini teyit eder. Buna göre araçlar, ilanı veren satıcılara ait olmalıdır. Carro kullanıcıların gerçekliğini teyit eder. Mükerrer kullanıcı ve araç yoktur.

Carro’da satılmış bulunan araçlar üzerlerinde "Satıldı" ibaresi ile gözükür ve 48 saat içinde sistemden otomatik olarak silinir.

Üzerinde anlaşma olan araçlar yani bir araç için anlaşma durumunda olunması, kaporası verilen araçlar, "Anlaşmada" ibaresi ile sistemde görülür. Bu araçların sahiplerinin bilgileri sistemden kaldırılır, anlaşmada olan alıcı korunur.

Carro kapora ya da araç bedellerini kendi hesaplarında takip eder ve gerekli hallerde alıcı ya da satıcıya transfer eder.

Dolandırıcı kişilerin kapora hırsızlığı yapmasını engeller, alıcıları buna karşı korur.

Carro belirtilen gün araç devir tesliminin yapıldığını teyit ederek satıcıya araç bedelini gönderir.

Carro’da yapılmayan işlemlerden hiç bir hizmet bedeli almaz, bankaların EFT bedelleri kullanıcılara yansıtılmaz.

 

  • Aracımı sattım, ilanım hala Carro'da bulunabilir mi?

Satılan araç ilanları sistemden otomatik olarak 48 saat içerisinde silinir.

 

  • Satın aldığım araç hala Carro'da gözüküyor. Ne yapmam gerekir?

Satılmış bulunan araçlar 48 saat içerisinde üzerinde "Satıldı" ibaresi ile görülür ve otomatik olarak silinir. Fakat "Satıldı" ibaresi görmüyorsanız, ilan hala aynı satıcıda aktif ise ya da farklı satıcıda gözüküyor ise sayfanızın sağ alt köşesindeki ünlem işaretinden sayfanın bağlantısı ile birlikte rapor ediniz.

Sorun en kısa zamanda çözülerek sonuçlandırılacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

 

  • Bazı ilanların telefon numaraları gözükmüyor, sebebi nedir?

Bazı ilanlarda telefon numarası gözükmez. Bunun sebebi o ilan sahibine araç bedeli ya da kapora ödenmiş olmasıdır.